שיטות טיפול

February 16, 2020

שיטות טיפול

 

לאחר שהגדרנו את הרטבת לילה ראשונית כתוצאה של המשך פעילות של רפלקסים המולדים (Aberrant reflex )התהליך הנכון הוא חינוך לשינוי מצבי התנהגות מסוימים ורכישת מצבי התניה חדשים וכמה שיותר מוקדם.

 

נציג כמה שיטות טיפול שנבדקו בכל העולם מבחינה קלינית על ידי מדענים ללא קשר עם חברות התרופות או יצרני טיטולים.

 

-טיפול פסיכולוגי

זמן ארוך, אפס תוצאות והרבה כסף.

 

-טיפול תרופתי

יעילותו מוגבלת אך ורק בזמן שלוקחים את הכדורים מגיל מסוים 7 למעלה, ברגע שמפסיקים אותם הילד חוזר להרטיב מכיוון שלא למד כלום. במחקרים (מטעם) שבחים על הצלחות.

לכל הכדורים למיניהם יש תופעות לוואי שונות בין היתר דכאונות, נסיון התאבדות נטילת חלק מהם דורשות הגבלת שתיה חמורות לפני לקיחתם.

 

 Side effects of bedwetting drug therapy

בסיכום כאמצעי טיפולי לא מתאים להמשך פעילות של רפלקסים מולדים ( Aberrant reflex )לאחר גיל שנה , הדורשת תגובה חינוכית בזמן אמת לשינוי התנהגות    ורכישת מצבי התנהגות חדשים לתהליכי שליטה ומודעות.  

 

-חינוך התנהגותי בזמן אמת (על ידי שימוש בזמזמים מעוצבים בצורת בובות,חיות שהילד בוחר בעצמו ומאפשר תרגול (projective technique) ותרגול לביטול המשך פעילות הרפלקסים הפרימיטיביים על סוגר שלפוחית השתן בשיטת (negative training)

 

הצלחה של 80%, זמן גמילה קצר, בין שבועיים עד שלושה חודש, זה אישי בין ילד לילד כי זה תהליך למידה ומעט חוזרים להרטיב לאחר שלמדו שיטה זאת והיא היחידה בינתיים העונה לדרך להגיב ולבטל המשכיות פעילות של הרפלקסים המולדים על ידי התעמלות פשוטה ביותר. 

 

-כיצד לבחור המכשיר המתאים ביותר

 

הצלחת הגמילה תלויה בשיתוף פעולה מלא בין ההורים וילדים, לכן המכשיר היעיל ביותר חייב לספק עוצמת צליל המתריעה להורים ולילד במידה שווה.

רוב המכשירים הניתנים בהשאלה לילדים על ידי גורמי טיפול שונים בארץ, מיושנים, צמודים לגוף הילד לא מאפשרים שיתוף פעולה מלא בין הורים וילדים במצב של שינה על הבטן כאשר  המכשיר פונה לכרית או מזרון והילד מכוסה שמיכה. במצב זה, סיכוי שגם ההורים ישמעו נמוך והתערבותם בתהליך הגמילה המאוד חשוב אינו ניתן לביטוי.  

 סוג זה של מכשירים נמצאים בשווקי העולם, 80% רמת טכנית גרועה.

 

*הדגם הקליני אינו מחובר לגוף הילד, הוא יכול לישון בכל צורה, מאפשר שיתוף פעולה מלא של ההורים והילד, כי הם היחידים שנמצאים עם הילד בשעות השונות של הלילה ולא אף מומחה.

 

 

 

 

 

-עיצוב המכשירים המונחים על הרצפה ואינם מחוברים לגוף הילד בצורת בובות או חיות שהילד בוחר לעצמו כשותף לתהליך הלמידה דרכו הוא מנקז את הרגשות השלילים או החיובים .

 

 

           

Please reload

Featured Posts

שימוש בטיטולים למיניהם לאחר גיל 3 לא מאפשר לילד להרגיש תחושת ההרטבה ולהיות מודע ואחראי על מעשיו.

מהנסיון שלנו הבחנו שילדים שהרטיבו גם ביום וגם בלילה וע...

שימוש בטיטולים

February 12, 2020

1/8
Please reload

Recent Posts

February 16, 2020

Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

050 822 58 38
kavyarok0@walla.com

Follow me:

  • w-facebook

© 2015

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now